Týdenní horoskopy

Moji milí příznivci,

týdenní horoskopy naleznete na členské sekci VIP. Kde naleznete měsíční horoskopy, videozáznamy přednášek, přednášku o roku 2020, astroseriál Hvězdy v nás a další články.

Těšíme se na Vás, Petra Nel

Horoskop na období 6. 1. – 12. 1. 2020

Osudová zkouška

V tomto týdnu vládnou aspekty Slunce v konjunkci s Merkurem, přechod Saturna přes Pluta a spojení těchto dvou konjunkcí 9. – 17. 1., kdy se to vše děje v době úplňku. Tyto aspekty popisuji v měsíčním náhledu na leden a nyní se na ně podíváme ještě hlouběji.

Přechod Saturna přes Pluta v Kozorohu můžeme vnímat jako zlomení zámku. Co se díky tomu může uvolnit? To záleží, na kolik jsou naše vnitřní síly v temnotě či ve světle. Pluto je v jedné polaritě spojeno s touhami, s chtěním, s mocí, s chtíčem, nekontrolovatelnou silou, kterou člověk nemá ve své moci svobodné vůle. Člověk je ovládám a nemůže si pomoci. Je to podobné, jako když po něčem toužíme, až nám to bere zdravý rozum. Objeví se to, co nám brání, abychom se dostali ke své síle světla. Vyplave na povrch nějaký negativní pocit, strach, okolnost, která nás ve skutečnosti blokuje v naší cestě. Na první pohled to může být nepříjemné, bolestivé, omezující, ale když si uvědomím, že je to to, co „mě má v hrsti“ a já si to u sebe přiznám, ztrácí to vliv. Je dobré negativní emoci či okolnost si uvědomit, pojmenovat, přiznat si, „ano i tohle v sobě mám“, a přijmout.

Uvědomit si, jak jinak mohu konat a prožívat.

Něco v nás má zemřít. Nyní právě může proběhnout proces našeho vnitřního prožívání, co bylo potlačeno, odmítnuto, aby bylo osvobozeno. Zároveň se můžeme dotknout své vnitřní síly a uvědomění si své moci skrze vědomý prožitek. Naše vědomí a mysl, to hluboké a niterné uchopí a nějak zpracuje do svého vědomí. Co s tím uděláme, je v podstatně pouze na naší vůli. Můžeme být obětí, viníkem, soudcem, můžeme se poučit, můžeme udělat změnu, můžeme se vyléčit, můžeme být laskavým pochopením, soucítěním. Projeví se to, co jsme si již někde vytvořili, náš důsledek a naše vědomí sebe sama, naše inteligence se s tím nějak vyrovná. Reagujeme na to, co je již dané. Tedy utváříme postoj k tomuto procesu…. Takže nejdůležitější je naše reakce! Přítomný okamžik má největší sílu, v tom okamžiku vše můžeme osvobodit. Buďte bdělí, přítomní, otevření, důvěryhodní a optimističtí!

Kolem nás budou zviditelňovány těžkosti, tragédie a zkraty lidí, které, až „ztratí svou lidskou tvář“, zahltí emoce. Možná pro lidství nepochopitelné, ale vyhněme se soudům! Zkusme soucítit, že toho člověka zaplavila silná emoce, kterou neměl ve své moci ovládání. Naše skryté síly jsou pro lidskou mysl až „neuvěřitelné“, jak v dobrém, tak i zlém. Nelze proto soudit druhé.

Můžeme mít pocit zásadnosti a osudovosti těchto dnů. Proto v době zkoušky jen svým prožitkem soucitu a pochopení, jak k sobě, tak druhým, podporujeme pozitivní vývoj.

Je to stejné, jako když se má zahojit zanícená rána. Nejdříve musí ven na povrch hnis, aby mohlo dojít k vyčištění a následně k zahojení. A takto podobně může vypadat náš svět v době této zásadní konjunkce.

Mějte na paměti, že dochází jen k procesu zviditelnění „zanícení“, aby mohlo dojít k zahojení.

Jak staré přísloví říká „Nic se nejí tak horké, jak se uvaří.“

Úplněk, který nastává 10. 1. ve 20 :21 hodin, podporuje vynesení prožitků z hlubin, o kterých jsme neměli tušení. Skrze sny se budou uvolňovat strachy a obavy, které bychom v každodennosti neunesli. Děkujte za sny, protože jsou projevenou milostí. Znamená to, že postačí takovouto jemnou formou zvědomit to, co je hluboko ukryto. Silné prožívání. Proces může probíhat také i velmi jemným způsobem, že kolem mě se děje a já se skrze soucítění obohacuji přijímat ve smíření. Právě soucítění s okolnostmi druhých nám umožňuje učit se skrze druhé. Nemusíme tak vše zažívat přímo na sobě. Naše citlivost a vnímavost vůči druhým ukazuje na schopnost učit se příkladem. Stačí nám jemná forma, a přitom výsledek ponaučení může být stejný, jako by to člověk prožil sám na sobě. Je to otázkou vnímavosti. Tento zázrak se jmenuje: SOUCÍTĚNÍ.

Když dokážete soucítit s druhými, s každou svou negativní emocí, uvidíte, jak se vše najednou promění a především zjistíte, jak moc jste bohatí.

Jsem s vámi, s láskou Nel

Týdenní horoskop

Moji milí,

mohli jste si všimnout, že jsme ve „zvláštní době“, kdy se těžko vše uchopuje a pojmenovává myslí. Dotýkáme se prožitků a vjemů, které nelze pojmenovat a vysvětlit. Na co existuje pojmenování, vychází z lidské mysli, co je nepopsatelné, je z roviny božského vědomí. A v této chvíli až do října 2019 (Neptun v konjunkci s Černou lunou) přichází právě to nepopsatelné. Tady je důležitý prožitek, cit, uvědomění, které vede k rozpuštění staré formy, karmy.

Můžete mít pocit, že události jsou tak rychlé, že nestíháte přijímat veškeré informace, protože to podstatné je – prožít a cítit.

V této chvíli, kdy jsem vedena k jiným aktivitám, mi nezbývá čas ke psaní týdenních horoskopů.

Přesto můžete naleznout podrobný náhled alespoň na celý měsíc na placené sekci členství webu https://www.astrologiepetranel.cz/registrace-do-clenske-sekce/, kde je pravidelně popsán každý aktuální měsíc a další články.

Můžete využít prožitkové semináře: Nová cesta ženství, 20. – 22. 9. 2019

                                                               Strom života, 5. – 6. 10. 2019

                                                               Eviny dcery, 18. – 20. 10. 2019

Při prožitkových seminářích Vás mohu provést nepopsatelným světem, protože ho procítíte. Můžete tak i lépe porozumět, co se děje a proč.