Odevzdávám svou osobní vůli, odevzdávám se

V tomto týdnu nastává úplné zatmění Slunce a konjunkce Jupitera a Saturna vstupuje do Vodnáře. Je možno říci, že tento týden je velmi silný, a proto s námi pocitově „zacloumá“. Můžeme to cítit podobně, jako když jsme na houpačce a ona se zhoupne dolů. Energie, která sem přichází je velmi silná, protože má pomoci uvolnit z nevědomí energie, pocity, aby mohlo dojít ke změně kolektivního vědomí lidí. Proto je tento proces náročný a nejvíce to prožíváme v našich pocitech a na těle, které je unavené. Místo toho, abychom vstávali odpočatí a plni síly, vstáváme unavení a dlouho nám trvá, než se rozhýbáme fyzicky i mentálně. Právě v noci probíhají velmi důležité procesy a všechny naše složky a energie pracují na maximum. Proto taková únava. Připodobním to mobilu, který má otevřeno několik aplikací najednou a my o tom nevíme. Vidíme jen tu jednu na obrazovce. Tyto otevřené aplikace spotřebovávají energii baterie a mobil se nám rychle vybíjí. Stejně tak je to s námi. Máme otevřené podvědomí, nadvědomí, vědomí, všechna jemnohmotná těla, čakrový systém, informační kanály, mentální vzorce, karmické zápisy, paměťové buňky atd. To vše přijímá silnou energii z roviny Stvořitelské, a to vše musí tělo a naše vědomí Já zpracovat. Proto je potřeba často odpočívat v tichu, při relaxační či vážné hudbě nebo být v přírodě. Zastavit se. 

Novoluní ve Střelci nastává 14. 12. v 17:16 hodin a také nastává úplné zatmění Slunce.

Novoluní probíhá na sabiánském symbolu: „Modráček se usadil na brance venkovského domu.“

Klíčová myšlenka: Ty, kdo při snaze o integraci do společenského prostředí zůstali věrní sami sobě, čeká odměna.

Novoluní probíhá při úplném zatmění Slunce. A tady vnímám důležitost téma sabiánského symbolu. Zůstat věrný sám sobě po celý cyklus novoluní, který končí 12. 1. 2021. Jakákoliv vypočítavost nebo kalkul se nevyplatí. Jestliže podlehneme egu a mysli ve snaze si věci zjednodušit, a přitom je to v rozporu s naší vnitřní pravdou, nevyplatí se to. …Více Náhled na prosinec.

Při tomto novoluní je důležité zastavení se, pokud nám to okolnosti dovolí. I když máme nějaké pracovní povinnosti, které nám brání se zastavit a věnovat ztišení, přesto můžeme alespoň zklidnit svou mysl a své emoce. Říci si: „Prožívám ticho.“

Saturn vstupuje do znamení Vodnáře 17. 12. 2020 – 7. 3. 2023

Saturn je spoluvládce znamení Vodnáře, přesto se zde spíše projeví omezení svobody a volnosti. Saturn ve Vodnáři požaduje zralost a moudrost v tématu, jak používáme svou svobodu a respektujeme svobodu druhých. Naše svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhých…. Více Náhled na prosinec.

Jupiter vstupuje do znamení Vodnáře 19. 12. 2020 ve 14:08 hodin do 29. 12. 2021

V době 14. 5. – 28. 7. 2021 Jupiter vstoupí do následujícího znamení Ryb a pak se zase navrátí do Vodnáře. …. Více Náhled na prosinec.

Obě planety přestoupily do Vodnáře, a tak se může projevit určité odlehčení, protože jinak je Kozoroží energie těžká a neúprosná. Vzdušné znamení Vodnáře těmto planetám dodá schopnosti většího nadhledu a objektivity, která vede k pocitu většího pochopení, jak pro sebe tak i pro druhé.

Konjunkce Jupitera a Saturna ve Vodnáři 19. 12. 2020 – 28. 2. 2021

Tato konjunkce symbolizuje počátek nových základů. Když stavíme dům, nejdříve musíme udělat dobré a pevné základy, a právě tato konjunkce je toho symbolikou. Můžeme mít proto pocit, že se nadřeme více než kdykoliv dříve. Vše jde až k podstatě věci, je potřeba dělat krok za krokem, nic neuspěchat a neošidit. Protože konjunkce stojí ve Vodnáři, tak jde o téma našeho světonázoru, jak vnímáme tento svět, jak se v něm cítíme svobodní nebo omezovaní, jak je v nás ukotvena pravda, otevřenost, originalita, spolupráce a rovnost. Také nakolik je náš svět omezen, postaven na dogmatech, přesvědčeních a očekáváních. Jak umíme žít svou pravdu v realitě.

Tato konjunkce je také nazývaná Královská konjunkce. Přirozeně nás podporuje rozvíjet své schopnosti a dary. Jestliže chceme něco nového rozvinout, tak toto je nejlepší konstelace, při které to můžeme udělat, protože to bude stabilní, trvalé a propojené s realitou. Ve své realitě uvidíme, co jsme dokázali proměnit.

Venuše vstupuje do znamení Střelce 15. 12. – 8. 1. 2021

Venuše ve Střelci přináší lehkost, humor, rozhled a naději. Své pocity snadněji vyjadřujeme a přestáváme se tolik trápit. Snadněji se dostáváme do pocitu radosti, nadšení a těšení se, i když si plně nemusíme uvědomovat, na co se těšíme. Uvnitř nás někde tušíme, že přijde něco vzrušujícího, nádherného, sladkého. Víme, že to na nás čeká.

Venuše trigon Chiron 15. 12. – 24. 12.

Harmonický aspekt mezi Venuší a Chironem je léčení lásky, ujasnění si, co můžeme nabídnout a zároveň co potřebujeme. Velmi hezký aspekt k poznání a prožití, jak láska je léčivá. Především ženy si budou prožívat téma lásky – přijímání a dávání. U muže se to týká jejich vnitřní ženy. Je to o důvěře svým pocitům a citům, schopnosti vyjádřit a projevit své city a lásku.

Slunce konjunkce Merkur ve Střelci. Zde je velmi silně zaktivovaná mysl, potřeba pochopit, zanalyzovat a nalézt nejjednodušší cestu. Nebezpečím je kalkul. Můžeme vnímat, že je silně zaktivován náš program, Matrix. Proto je důležitá schopnost dívat se na sebe z nadhledu, dívat se na svou osobu jako pozorovatel.

Tento týden je přípravou na zimní Slunovrat, proto je tak intenzivní. To, co se v nás vzpírá, vzdoruje, odmítá, nepřijímá, je skrytý nevědomý boj, který vede k vyčerpání. Je to naše osobní vůle, která něco chce, chce naplnit představy, očekávání. (Pluto neharmonie Mars.) Naše vůle se dostává do rozporu s Božským vědomím.

Proto je tak důležité se dostávat do smíření a přijetí všeho. Tím zjednodušíme celý proces. Někdy ani nevíme, co vše v nás je v rozporu s námi samotnými, s okolním světem, protože ne vše je jasně viditelné.

Modlitbou požádejte Světelné bytosti, Universum, Matku Země, Matku Boží, Krista či Boha, dle svého pojmenování. Vytvořte si svou vlastní modlitbu, svými slovy, která vychází z vašeho srdce.

„Světelné bytosti, prosím pomozte mi, ať vše, co je ve mně v rozporu a nepřijímání, je prostoupené Božskou láskou, ať prožiji smíření a přijetí sama sebe, vztahu k sobě, k druhým a ke světu. Ať prožiji bezpodmínečnou lásku k Celému Stvoření.“

Týdenní horoskop navazuje na prosincový náhled 2020 uveřejněný v členské sekci, kterou si můžete předplatit, včetně pravidelných týdenních horoskopů. Ráda bych vás také upozornila, že kniha Alchymie tvoření života je stále v prodeji a zakoupit ji můžete zde.

 

Přeji Vám krásný adventní týden. S láskou Nel

www.astrologiepetranel.cz