Jupiter se stal 8. 1. retrográdní (zdánlivý zpětný chod) a zůstane až do 9. 5. 2016.

Retrograditu můžeme přirovnat k tomu, když ve stanici sedíte ve vlaku a druhý vlak se rozjíždí, vy máte pocit, že couváte, přitom stojíte. Retrogradita planety vede více člověka do nitra v daném tématu symboliky planety. Tedy Jupitera v Panně. Jupiter je symbolika – PRAVDY, MOUDROSTI, VÍRY, NADĚJE, EXPANZE, SVOBODY, HOJNOSTI, ŠTĚSTÍ. V Panně je Jupiter projevován co nejdokonaleji. Panna symbolizuje čistotu, nevinnost, dokonalost a především udělat ve všem pořádek. Udělat JASNO! Retrogradita zviditelní rozpor mezi světskou a universální pravdou, mezi vírou a nevírou, různými náboženstvími, soudy a úřady. Důležité budou zákonodárné instituce. Panna je zaměřená na detail a schopnost vidět i ten nejmenší nepořádek, proto se objeví vše, co bylo skryto, neviděno, zastřeno a záměrně zameteno pod koberec. Jupiter v Panně odtáhne všechny skříně a koberce, aby se uklidilo tam, kde se dlouho neuklízelo, což může způsobit hodně nepříjemností. Možná bude právě na vás, upozornit, že tohle není v pořádku. Snadno se odhalí lidé, kteří kradou a to kdekoliv. Nečekejte jen velké kauzy, ale mohou to být i nepatrné krádeže v obchodě.

Každý musí začít sám u sebe, aby ti „nahoře“, kteří nám vládnou, nám nemuseli zviditelňovat rozkrádání. Uvědomte si, že pokud si vezmete něco, co vám nepatří, zaplatíte za to. V tomto životě nebo v příštím. Kdyby každý znal zákonitost karmy, tak nebude mít nikdo zapotřebí, si takovou karmu vytvářet. Mít ve všem pořádek a jasno, to je záměr Jupitera v Panně. Samozřejmě, že to bude probíhat i v našem nitru. Pořádek a jasno mít ve své pravdě, víře, svobodě, ve využití a rozvinutí svého potenciálu.

A každá strana má dvě mince, tak i nebezpečím u Jupitera v Panně je malichernost a vedení až ke sterilitě, dokonalosti, která je bez citu a prožívání. Pak se může objevit „manažer“, který chce mít vše pod kontrolou a despoticky vyžaduje poslušnost nebo náboženský fanatik, který se stane vykonavatelem Boží vůle.

Jupiter v Panně je velkou výzvou. Jupiter do 7. 2016 je v konjunkci se Vzestupným uzlem (Dračí hlavou) a zviditelňuje to, co máme naplnit. Udělat si v životě, ve státu, ve světě pořádek, jasno. Je to propojeno s Minusovým uzlem v Rybách, což znamená snést Božskou celistvost na Zem do praktického, obyčejného lidského života. Božské vědomí sídlí v člověku a čeká, až jej člověk v sobě objeví. Jupiter zviditelňuje vývoj a příznivé podmínky, abychom naplnili, co máme. K tomu potřebujeme žít pravdu a víru, projevit moudrost a vždy být spojeni s NADĚJÍ.

autor článku: Petra Nel Smolová                                                   www.astrologiepetranel.cz

Upozornění:

Text na této stránce (tzn. horoskop včetně toto upozornění a zdroje) je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.