Oboustranné obohacení      img_0094

Slunce prochází posledními stupni Panny v kvadratuře s Marsem, což může přinést napětí, netrpělivost a agresivitu. Retrográdní Merkur vytváří v mysli neklid, kdy se nemůžete zbavit stále stejných myšlenek. V pondělí a v úterý nám pomůže praktická Luna v Býku. Věnujte pozornost praktickým záležitostem a přemýšlení o tom, co by mělo být. Jak to udělat, odložte. Jak se v realitě vše naplní, je už stejně rozhodnuto. Energie Luny v Býku podporuje trvalost, pevnost, uzemnění a blahobyt. Ve čtvrtek 22. 9. projdeme změnou energie a vše se vykrystalizuje. Slunce se přibližuje k Jupiteru, k planetě štěstí a naděje.

Podzimní rovnodennost nastává 22. 9., Slunce vstupuje do znamení Vah. Přicházíme do období přípravy na zimu, kdy se naše pozornost více obrací na společnost, vztahy a dohody. Slunce ve Vahách přináší potřebu harmonie, spravedlnosti a rovnováhy. Ve Vahách je velká citlivost na jakékoliv vychýlení do závislosti či odmítání. Hned vám bude zviditelněna druhá strana, aby byla zachována harmonie. Tím, že Slunce vstoupí do Vah, zesílí se působení konjunkce s Jupiterem – planetou vývoje, expanze a štěstí. Oduševnělost, naděje, optimismus a vyřešení toho, co dlouho stálo. Je to v každém případě o pohybu vpřed. Jupiter vždy „požaduje“ vývoj, zmoudření a prohloubení. A pokud se tak neděje, začnou lítat „hromy a blesky.“ Konjunkce Slunce a Jupitera bude působit do 4. 10., kdy bude příznivě ovlivněn vývoj. Je to čas Bohem – Universem požehnaný. Pozor na ego. Kvadratura s Marsem ukazuje, že můžeme svou netrpělivostí a sobectvím spadnout do nespokojenosti a nevděčnosti. Opatrně proto na ego, které by to chtělo řídit a získat něco pro sebe.

Vždy pamatujte, aby vše bylo vedeno v zájmu obou stran. Oboustranné vítězství. Pokud myslíte jen na sebe nebo se chcete zavděčit a myslíte naopak jen na druhého, vytváříte neharmonii, plýtváte energií. „Co je dobré pro nás oba?“, má úplně jinou energii než: „Co je dobré pro mě? Co je dobré pro něho?“ Když se budete dívat z pozice My, nepoškodíte sebe ani druhého. A to je poselství Slunce ve Vahách – spojené nádoby.

Merkur v Panně 23. 9. přestane být retrográdní. Může se tak lépe využít harmonický aspekt s Plutem, který poukazuje na sílu myšlenky a schopnosti zhmotňovat své plány. Především se zklidní a uvolní mysl.

Nyní sem přichází velká energetická podpora. Popíši vám ji přes obraz.

Představte si vysokou zeď, abyste mohli jít dál, tak ji potřebujete přelézt, potřebujete se dostat ZA zeď.  Sami to ale nedokážete. V tom přijde jiný člověk. „Náhodou“. Víme ale, že náhody neexistují. Kdo vám toho člověka poslal? Vyšší záměr. Teď máte druhého, který vám pomůže přelézt zeď. Vezme vás na svá ramena, ze zdola vás tlačí nahoru a vy se dostáváte na zeď, kde se posadíte. Co uděláte teď? Můžete se zabývat jen svým zájmem, přeskočit a jít, dosáhnout svého. Druhý zůstal na druhé straně zdi. Vědomě či nevědomě ve vás zůstane pocit nezodpovězené otázky a pocit dluhu. „Co ten druhý, šel stejnou cestou jako já, potřeboval také přelézt?“ Nebo můžete, když sedíte nahoře na zdi, projevit zájem, stejně jako on projevil zájem o vás. Jinak by vám přece nepomohl přelézt zeď.

Chce ten druhý také na druhou stranu? Má stejnou cestu jako já“? Musíte projevit zájem, abyste to zjistili. A pokud ano, podat mu ruku a pomoci mu nahoru na zeď. Seskočíte na druhou stranu zdi a tam se rozhodnete, jestli je vaše cesta společná.

Když se vám v životě objeví nějaká překážka, vždy se objeví někdo druhý, kdo vám pomůže překážku překonat. Nikdy na ní nejste sami. Zároveň se i jemu dostává příležitosti naučit se službě druhému. I on je na své cestě a učí se překonat vlastní překážku – umět druhého podpořit. Obohacujete se vzájemně.

Stejně tak to funguje v jemnohmotném úrovni. Přijde velká energetická podpora, která vám pomáhá překročit vaše omezení – zeď. Poté je potřeba v sobě upevnit svou víru, propojení s vyšším vedením a vzít podporující energii s sebou. Když ji necháte „před zdí“, bude vám chybět, nebudete mít sílu naplnit novou cestu a museli byste se pro ni vrátit.

Potřebujeme si uvědomit, že tok energie je vždy obousměrný.

Čím více lidí toto pochopí a dokáže uskutečnit do 4. 10, tím se nám podaří vytvořit novou formu, otevře se nová cesta. Překročením zdi oběti a vítěze (Ega), překročíme BOJ. A vytvoříme SPOLUPRÁCI.

Požehnaný týden Petra Nel

 

Velice si vážím a děkuji  podporovatelům článků. Děkuji. 

Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789
Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění:

Text na této stránce (tzn. horoskop včetně toto upozornění a zdroje) je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

autor článku: Petra Nel Smolová – www.astrologiepetranel.cz