Rozjímání

Slunce opustilo konjunkci s Uranem, která nám ukázala, že vše může být v okamžiku jinak. Jak je život křehký a nepředvídatelný. Uvolnění této konjunkce přinese trochu zklidnění. Než přijde více stability a harmonických aspektů, tak si ještě v tomto týdnu projdeme několika překážkami.

Merkur v Beranu v neharmonických aspektech na Saturna a Pluta ukazuje, že v naší mysli panuje pesimismus, protože jsme citlivější na starosti a problémy. Pocit těžkosti života, kdy člověk kolem sebe vidí náročnost doby. Tíha a tlak se na nás valí a člověk má pocit, že je neunese. Komunikace je těžká, nelze snadno vyjádřit své myšlenky a pocity. Člověk má tendenci mlčet a možná se i vyhýbat kontaktům. Objevují se překážky a komplikace, které mohou být v drobnostech, ale jak je člověk již unaven, vnímá je podstatně silněji.

Je dobré opravdu odejít do ticha, do soukromí, kde přes rozjímání můžeme přehodnotit svoje myšlenky a svůj život. Je potřeba si v sobě udělat pořádek. Ve své skříni s oblečením si také uklízíte. Zkontrolujete, co již vám není, co již není módní, co již dosloužilo a vše roztřídíte. Něco vyhodíte, něco odvezete na charitu a něco rozdáte.

I naše mysl potřebuje takový úklid a tento týden je k tomu právě ideální. Pozorujte své myšlenky a uvědomte si, nakolik vás vaše mysl ovládá. Merkur v disharmonickém aspektu na Pluta značí manipulaci mysli. Jak s vámi vaše mysl manipuluje, jak ji podléháte? Nebo jste vy tvůrci svých myšlenek? Opatrně na komunikaci a informace z venku, které budou mít nádech ovládání.

K tomu přispívá kvadratura Marse s Neptunem, který jsem popisovala v posledním horoskopu. Naše vůle je v rozporu s Božským vědomím, kolektivním vědomím. Nejasnosti a klam. Někde nevidíme u sebe pravdu, sami sobě něco zastíráme. A když se objeví pocit zklamání, značí to stržení závoje a ukáže se, kde jsme sami sobě lhali a měli falešná očekávání. Fyzická rovina je v pasivitě. Energie je málo a odolnost není žádná. Jsme jak z moře vyvržené velryby, které se bez cizí pomoci nemohou vrátit do své přirozenosti. A jsou tak zranitelné a ohrožené. Stejně i tak my. Vede nás to k uvědomění, co ke svému životu potřebujeme a co je pro nás skutečně důležité. Díky tomu opustíme „falešnost“ – pokřivené vnímání sebe, okolí a života.

Černá Luna opouští po 9-ti měsících znamení Vodnáře, kdy jsme byli prověřováni, jak máme spojené své ideje se srdcem, jak zacházíme se svobodou, pravdou a rovností.

Černá Luna vstupuje do znamení Ryb 2. 5. 2019 – 27. 1. 2020, které je posledním znamením zvěrokruhu. Z pohledu karmy nás čeká posledních 9 měsíců, kdy uzavíráme 9-ti letou zkušenost. Zrajeme a máme se dostat do celistvosti. Uzavíráme téma, které jsme žili v posledních 9-ti letech. Naplní se. Pokud jsme pochopili a dozráli, překročíme a dostaneme se na další stupeň, do další úrovně, „levelu“. Pokud znáte svůj horoskop, tak tam, kde máte astrologický dům Ryb, v té oblasti budete dokončovat a rozpouštět své téma. Abyste se pak mohli „vynořit“ ve svém novém uvědomění, až Černá luna vstoupí do následujícího znamení, do Berana (koncem ledna 2020).

V Rybách má dojít ke smíření, k odhalení tajemství a hlubokému pochopení svého životního příběhu, poznat mystičnost života a svého osudu. Rozvinutím své schopnosti vnímat, soucítit, odpouštět a odevzdat se. Rozvinout schopnost nápomoci a obětovat něco ze svého osobního zaměření pro celek.

Podrobný popis Černé luny v Rybách bude zveřejněn 2. 5. na členské sekci: https://astrologiepetranel.cz/registrace-do-clenske-sekce/

 Novoluní nastává 5. 5. v 0:45 hodin v Býku na sabiánském symbolu:

„Muž s hlavou pokrytou furiantským hedvábným kloboukem, zachumlán proti chladu, vzdoruje bouři.“ Klíčová myšlenka: Odvaha, nutná ke střetu s krizemi, způsobenými společenskými ambicemi.

Někde si každý prožijeme pocit úspěchu ve svém životě, avšak se zároveň poučíme, že „nic tak snadno nepomíjí jako úspěch.“ Bouře prochází naším nitrem a je potřeba čelit okolním podmínkám s odvahou a silou charakteru. Jak přijímám krize? Přijímám je s pokorou a učím se na nich nebo s nimi bojuji a viním osud? Okolnosti života prověřují, jaký je náš charakter, naše postoje a jaká je naše víra, naše srdce.

Jupiter, planeta víry, pravdy, expanze a štěstí, vytváří harmonický aspekt s Merkurem a my jsme schopni skrze svou víru nalézt naději a optimismus na naší cestě. Můžeme si uvědomit perspektivy a možnosti, které se přes krize otevírají. S vděčností je můžeme přijmout. Vesmír nás tak bude podporovat.

Přecházíme do měsíce května, který je o svobodě, o bráně vstupu a výstupu. V tomto měsíci můžeme něco opustit a rozhodnout se, že necháme vstoupit něco nového.

Procházíme velmi zásadní a významnou dobou, která je opravdu náročná. Je potřeba přenastavit naši mysl, postoje a otevřít se novému vědomí.

Potřebujeme zastavit své „programy“, svůj Matrix, aby mohlo dojít k přenastavení našich programů. Když to udělá dostatečný počet lidí, dojde i k přenastavení kolektivního vědomí.

Přidejte se k nám a přijďte na Celosvětový den Ticha, v Praze 25. – 26. 5. 2019,

 https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=acmjxZ18IrM

 https://viaharmonia.com/.

Využijme příležitosti, která se nám nabízí, abychom žili ve větší spokojenosti ve svém nitru a ve svém okolí.

Těším se na setkání s Vámi.

S láskou Nel

Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků. Děkuji.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789.

Pro zahraniční podporovatele: IBAN: CZ 95201 0000 000 2201383115, SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX, příjemce: Petra Nel Smolová.

Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění:  Text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

autor článku: Petra Nel Smolová – www.astrologiepetranel.cz