Síla srdce

Merkur v Blížencích opustil Slunce a vytváří neharmonické aspekty s Neptunem v Rybách a Jupiterem ve Střelci. Mysl je přetížená. Merkur v Blížencích potřebuje vše pochopit, všemu rozumět, vysvětlit si vše logicky a analyticky. Neharmonický aspekt od Neptuna to však nedovoluje. Neptun v Rybách je v té nejvyšší formě Božské vědomí – v kabalistickém stromě je to koruna stromu. Již staří Mistři, filozofové a duchovní věděli, že existuje svět, který je za rámcem našeho chápání. Že existují neviditelné světy, které člověk může zahlédnout skrze rozpuštění svých projekcí, očekávání a pravd. “Tohle je jediná pravda!” Skutečně víte, co je pravda? V každém okamžiku vidíme jen zlomek, dle našeho vědomí, poznání. Již kvantová fyzika dokazuje, že existuje to, čemu věnujeme pozornost. Když odvrátíme pozornost na něco jiného, tvoříme jinou realitu. A právě Neptun v Rybách nám ukazuje, kolik iluzí, představ a očekávání můžeme žít. V tomto týdnu se ukáží nejasné informace, budou se rozpouštět iluze a naše představy o něčem. Prožijeme si zklamání a rozčarování, které jsme již vytvořili dříve, kdy jsme si udělali představu či očekávání o něčem či o někom. Pocit zklamání se objevuje tehdy, když se rozpustí naše vytvořená projekce. Týká se to pouze nás, ne toho druhého člověka či okolnosti.

Jupiter ve Střelci zvětší a nafoukne naše myšlenky. Naše mysl je přetížená a těžko se zastavuje. Stále dokola se vám v hlavě něco odehrává a vy se těchto myšlenek nemůžete zbavit, i když ve skutečnosti na to myslet nechcete. Jsme obtěžováni svými dotěrnými myšlenkami. Stejně jako „zvědavou sousedkou“, která potřebuje mít vše kolem sebe pod kontrolou. Musí vědět kde a co se stalo, a hlavně si s vámi chce povídat a všechno vám to říci. Kdo, co udělal a neudělal, jak kdo se zatvářil, kdo je nevděčný a kdo nesoudný. Vy se díváte na hodinky a říkáte si, kdy už sousedka vyčerpá své informace a pomalu se snažíte zmizet. Ona ale vás nenechá a vše vám ještě znova zopakuje. A pak začne opět znova. Chce vaši plnou pozornost a klade vám otázky: Co vy na to? A co si o tom myslíte?

Stejně, jak vás nechce pustit zvědavá sousedka, tak vás nechtějí pustit vaše myšlenky.

V tomto týdnu se objeví hodně zavádějících a nejasných myšlenek nebo spíše, jak si je naše mysl vykládá a co v nich vidí. Naše projekce je vždy ovlivněna našimi zkušenostmi, vědomosti a různými způsoby řešení situací. Jednu stejnou informaci bude každý člověk vnímat jinak.

Zahlcení tím, co vše bychom měli udělat a zvládnout, nás může vést k panice. V tomto týdnu nespoléhejte na logické vysvětlení, dejte více na pocit. Venuše v Býku, která je v harmonii se Saturnem, Plutem, karmickými uzly a Neptunem, dává dobré podmínky ke stabilitě a svým způsobem k jistotě dobrého pocitu. Pocitu spokojenosti a naplnění ze svého života. Ale jen pokud to vaše myšlenky nebudou zpochybňovat a hledat, co vše mělo být jinak. Podívejte se, co vše je již za vámi, co vše jste již vytvořili. Když si v tomto týdnu udržíte spojení s pocitem, že se vám daří dobře, tak zvládnete, cokoliv přijde. Venuše v Býku je pevná a především bohatá. Využívejte své bohatství, své vnitřní bohatství. Spojení se Saturnem je o věrnosti citu, lásky a hojnosti. Objeví se staré lásky, které procházejí přehodnocováním a docházejí k větší zralosti a ponaučení. Dokážeme ocenit to, co jsme dříve brali jako samozřejmost anebo jsme tomu nedávali hodnotu. Pokud si něčeho nevážíme, je nám to ze života odebráno. Vesmír neplýtvá energií. A nyní, protože Saturn je retrográdní a vede nás k ponaučení a zralosti, tak si můžeme uvědomit své city, hodnoty a lásku s větší hloubkou a uznáním. Můžeme v sobě uzavřít a odpoutat se od staré lásky. A přesto v nás zůstane dobrý pocit, vděčnost, co bylo a jak to proběhlo. Zde je stěžejní a zásadní odpuštění a soucítění vůči své minulosti, protože je základem pro realitu nového vztahu nebo zkvalitnění vztahu dosavadního, a především našich hodnot. Můžeme zažít důvěru vůči životu, protože vidíme, že se pro nás stalo to nejlepší.

Zároveň jsme vedeni, abychom dobře hospodařili se svými financemi. Uvážlivost a určitá střízlivost je zde prospěšná. Pluto s Venuší podpoří naše touhy a magičnost přitažlivosti s druhým pohlavím. Můžeme mít někdy pocit až osudovosti svých citů. Jděte v souladu se svým srdcem a vírou.

Můžeme využít pracovitost, zručnost, která se projeví ve hmotě. Tento čas tomu přeje. Využijte velmi plodnou dobu, než přijde fyzické zpomalení.

Upozorňuji, že v létě nebudou uveřejňovány týdenní horoskopy. Pouze v členské sekci v létě naleznete náhled na červenec a srpen, kde celý měsíc bude popsán najednou.

Přeji Vám krásný a plodný čas s láskou v srdci.

S vděčností a s láskou, Petra Nel

Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků. Děkuji.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789.

Pro zahraniční podporovatele: IBAN: CZ 95201 0000 000 2201383115, SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX, příjemce: Petra Nel Smolová.

Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění:  Text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

autor článku: Petra Nel Smolová – www.astrologiepetranel.cz