Nastolení hranic egu

Jak jsem již psala v horoskopu minulého týdne, hned nad ránem v pondělí 21. 1. v 6:20 hodin proběhlo úplné zatmění Luny. Slunce ve Vodnáři zastínilo Lunu ve Lvu. Je možné „odpojit“ minulost, starý příběh, opakující se situace. „Pupeční šňůra k minulosti je přestřižena.“ Emoční restart. Slunce zviditelňuje jasný směr, uvědomění si, možnost nové cesty odpoutané od minulosti a emočního ega. Nebezpečím je, že necítíme nadšení svého srdce. Slunce ve Vodnáři je spojené s vyšší moudrostí, nadhledem a objektivitou, ale extrémní prosazení Slunce může vést až bez-citnému rozhodnutí. Cestu světla, rozhodnutí, nové vize, naplním jen tehdy, když tomu věřím ve svém srdci.

Ještě stále působí aspekt z minulého týdne, který již bude od středy slábnout a do konce týdne by měl být uvolněn. Slunce v kvadratuře s Uranem symbolizuje hektickou dobu plnou změn, rychlosti a chaosu. Napětí a neklid vede k nesoustředěnosti a podrážděnosti. Opatrně především na cestách, nepozornost povede k větší nehodovosti. Zároveň se objeví častější technické poruchy, problémy s mobily a internetem. Náš nervový systém je přetížen a tím snadněji podléháme stresu. Objeví se nespavost, podrážděnost a výkyvy nálad.

Pomalu začneme více vnímat mysl, logiku, protože Merkur se přibližuje ke Slunci a vytvoří konjunkci. Merkur 24. 1. vstoupí do znamení Vodnáře a konjunkce zesílí. Z těžkopádné energie přejde Merkur do lehkovážné energie. Můžeme vnímat i určitý zlom energie. Vodnářské energii vládne Uran, který je vyšší oktávou Merkura – mysli. Proto je konjunkce Slunce a Merkura ve Vodnáři velmi pozitivní, otevřená, optimistická, svobodná a nezatížená. Hledají se nové možnosti a formy, které jsou inspirované ideou, posunem v před, změnou a novým poznáním. Během této doby se bude dařit duševní práci, vzdělávání, komunikaci, psaní, obchodům a novým projektům. Tyto pozitivní energie konjunkce můžeme využívat do 2. 2.

Kvadratura Marse a Saturna do 2. 2., která brzdí, ukazuje na překážky a zastavování, nás bude držet při zemi. Jde o hranice a mantinely. Objeví se těžkosti, které nás zastaví, přinutí vše přehodnotit a hlavně rozhodnout, jaké kroky se udělají dál. Je potřeba vůli, rozhodnost, konání používat s rozmyslem, s moudrostí a systematicky. Již nám není dovoleno plýtvat energií a překračovat hranice zodpovědnosti, slušnosti, respektu, pro své osobní zájmy, prosazování svého sobeckého chtění. Universum nám dává hranice, mantinely egu, které propadlo sobeckosti Já, já, já (Mars v Beranu). Kde je bezohlednost, kde není vůle a jednání „čisté“, tam se objeví problémy a těžkosti. Zpomalení nám dává čas na přehodnocení svých rozhodnutí. Konjunkce Merkura a Slunce ve Vodnáři napomáhá podívat se na vše z jiného úhlu a vidět objektivně širší souvislosti. Tím ulehčí situaci a rozhodování. Zároveň Saturn hlídá „poživačnost“, meze v prožitcích.

Na konci týdne Mars ještě začne vytvářet kvadraturu s Plutem 26. 1. – 7. 2., kdy se projeví mocenský princip v nás. Touha po moci, mít to podle svého, ovládat, kontrolovat anebo možnost upadnutí do oběti, chudinky. Pamatujte, že viník a oběť jsou dvě strany mince, které k sobě patří. Kvadratura bude působit především v dalším týdnu. Přesto je důležitá bdělost již o víkendu.

Do 30. 1. krásná konjunkce Venuše a Jupitera ve Střelci, v harmonii na Marse, dává tvořivost, radost a příliv energie. Zamlžuje to sice Neptun, který roztírá hranice a vede k negativní polaritě Jupitera, což je požitkářství, poživačnosti, lenost, přejídání a pocit nenasytnosti po prožitcích, které vedou do extrémních situací. Je důležité si v sobě udržet lásku a radost. Láska není emoce, láska je energie, a ta buď je nebo není. Všechno ostatní je jen hra emocí, které se jednou rozplynou. Pak se káže, kde je skutečná láska a naplnění. Láska bezpodmínečná.

Tvořte s láskou, s nadšením a radostí. Tak využijete energii, která nás nyní podporuje.

Vidíte, jak rozporu plné energie nás obklopují. Můžete se ale na vše dívat s humorem, který nám dává Jupiter ve Střelci a Mars v Beranu. Tato kombinace vždy značí veselost, humor a vtípky. Také jiskřivost a touhy. Ve spojení s Venuší zaručuje vzájemnou přitažlivost a vábivost mužské a ženské energie. Vede to k oživení partnerství a dává dobré podmínky k seznamování. Přesto, mějte na paměti střídmost, je zde potřeba. :-))

Černá Luna v harmonii s Venuší a Marsem v tomto týdnu podporuje osudovost síly lásky, přitažlivosti, tvořivosti a radosti.

Přeji krásný a požehnaný čas. S láskou Petra Nel

Připravuji pro vás Prémiové členství na webu https://astrologiepetranel.cz/  

Velice si vážím a děkuji podporovatelům článků. Děkuji.
Pokud se vám horoskopy Petry Nel líbí a chcete podpořit jejich tvorbu a tvorbu dalších článků, můžete zaslat dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 8274212621/5500, variabilní symbol: 123456789.

Pro zahraniční podporovatele: IBAN: CZ 95201 0000 000 2201383115, SWIFT/BIC: FIOBCZPPXXX, příjemce: Petra Nel Smolová.

Děkuji. Petra Nel a realizační tým.

Upozornění:  Text je možné v nezkrácené a neupravené podobě dále kopírovat a rozšiřovat nekomerčním způsobem.

autor článku: Petra Nel Smolová – www.astrologiepetranel.cz